Teisipäev, 14. mai 2013

Astu, astu, lapse jalga...


Küllap see naljakuu nädal, mis algas 15. kuupäevaga, oli nii siin kui ka seal täis liikumist, sammulugemist, tervislikumat toitu ning eelkõige tähelepanu oma südame headusele ja rõõmule. Sest inimene, kelle sees on süda, mis saab piisavalt toitaineid, värskust, treeningut, naerurõõmu, märkamist ja tähelepanu, oskab neid samu väärtusi hinnata ja ka edasi anda.

Midrimaa südamenädala avasime näitusega "Sinu sammud loevad", kuhu ootasime loovtöid, mille laps koos oma pereliikmega on valmistanud. Näitusepind sai kenasti täidetud ning häid ideid ja nutikaid lahendusi jagus.

 Südamenädala hommikud algasid traditsiooniliselt hommikuvõimlemisega, kus lisaks väikesele virgutusmomendile, oli suurt kokkusaamis- ja äratundmisrõõmu.
Nädala tähtsündmuseks oli kolmapäeval, mil soovitasime autod koju jätta ning kokku lugeda astutud sammud. Läbitud teekonna sai üles märkida oma lapse rühmas olevasse tabelisse – päris tühjaks ükski tabel ei jäänud, kuid küllap võime tõdeda: argirutiin ja kujunendud harjumused on visad muutuma. Kuid äramärkimise ja tunnustuse, heast tundest rääkimata, said kõik, kel jagus mahti. 
Reedel, pärast hommikuvõimlemist, tegime nädalast kokkuvõtte, tunnustasime neid, kes tublid ja aktiivsed liikujad. Lisaks imetlusele ja suurele aplausile on neil nüüdsest taskus (või kodus seina peal) tunnistus, sellest, et nad on kiitust väärt. 
Et aga iga väike samm on suurem kui astumata jalatäis, siis ootas kõiki lapsi mõnus tervislik amps. Koolieelikud ja vaid veidike nooremaid said erilise maiuspalana katki hammustada pähkleid, mida pakkusid viktoriiniküsimused – targad teod ja targad mõtted käivad ikka käsikäes.

Südamenädala kevadeilm oli veel väga talvine, siis seetõttu sai sinna perioodi planeeritud liikumispäev teoks maikuu teisel päeval. Liikumispäeva eesmärgiks oli pakkuda lapsele ja vanemale võimalust aktiivselt üheskoos oma lasteaia- ja tööpäev lõpetada. Õpetajad olid ette valmistanud erinevaid liikumistegevusi võimaldavad punktid ja tervisliku eluviisiga seotud ülesannete ja ettevõtmiste pesad.
Tagasiside lehtedelt võis rõõmuga lugeda, et osalejad jäid ettevõtmisega rahule. Küllap fraasiga "väga tore üritus oli", on kõik osalejad nõus. Osalejate tagasiside maalib ka üpris kena pildi toimunust: "mulle meeldis pallivise ja jooskuring", "meeldisid pallid ja nendega tegevused, meelsid takistusrada, jooksurada", "hokikepiga takistusrada meeldis kõige rohkem", "palli viskamine oli äge. Hüppenöör oli ka hea. Takistusrada oli ka äge", "toredad mängud", "lapsele väga meeldis võidu joosta", "väga vahva üritus!", "suurepärased ülesanded ja lihtsate vahenditega. Annavad inspiratsiooni ise ka aeda üht-teist üles sättida", "väga tore üritus, õpetab lastele liikumist ja koostööd vanematega".

Rõõmu!
Inga Jürgens ja Viive Villems

Kommentaare ei ole: