Laupäev, 5. oktoober 2013

Õuesõpe ja koostöö

NAERUSUUD JA KARIKAKRAD  HEIMTALI ÕPPERAJAL

Ühel ilusal oktoobrikuu päeval tõmbasid Viljandi Midrimaa lasteaia Karikakra rühma lapsed seljakotid selga ja sõitsid külla Heimtali lasteaia Naerusuude rühma lastele, et viia läbi koos ühine õuesõppe tegevus “Kas tunned puid?
Tore oli kohtuda  oma maakonna lasteaia lastega, ning õpetaja Sirje ja direktor Viivega . Kuna aeg tiksus takka, siis pidime nobedasti läbi Heimtali pargi õpperajale suunduma.  Enne rajale minekut  tõmbasime sõõmu sügise lõhna  ninna ja kuulatasime metsa hääli, ning jalutuskäik võis alata.
Tore oli näha ja kuulda, kuidas lapsed tahtsid metsas olla. Mets andis lastele palju energiat ja tahtmist edasi matkata, et väsimust ei tundnud keegi. Neile oli see üks tore seiklus ürgmetsas, kus talla all krõmpsusid tammetõrud ja alla langenud lehed.  Metsas ringi kõndides ja puudega tutvudes, nägime vilksamisi ka oravat, kes tõmbas laste jutuvadina vaiksemaks, et oravapoissi näha.
 Heimtali õpperajal kasvab väga palju erinevaid kõvalehtpuid ja pärnapuistud. Matk oleks võinud kesta veel ja veel, aga aeg jäi napiks. Meie matk ja puude tundmine sujus  väga edukalt, saime teada milline puu istutatakse kodutare juurde, et välk sisse ei lööks ja milliselt puult saame vaiku?  Mis puult saame  mesimagusat mahla ja endale teise nina? Veel saime teada puu, millel on lehed sama karedad kui issi habe, ning puu, mis ei olegi puu vaid on taimeke, mis kasvab puude all. See on konnakuusk, aga mis tema õige nimi on, seda pead ise uurima, meie lapsed seda juba teavad.
Soovitan soojalt ette võtta kokkusaamisi  ja väljasõite (liinibussiga täitsa võimalik) lastega lähiümbruses asuvatesse lasteaedadesse ja miks mitte ka koolidesse. Meie läheme oma lastega kevadel jälle Heimtali lastele külla.
Värske õhk ja liikumine toob rõõmu südamesse nii lastele kui ka õpetajatele.
Renna Orasmäe, Midrimaa lasteaia õpetajaKommentaare ei ole: