Kolmapäev, 19. veebruar 2014

Riiklik tunnustus lasteaiaõpetajale!

18.veebruaril toimus Tallinnas, Estonia Talveaias teistkordselt Sotsiaalministeeriumi tunnustamisüritus maakondlikele tervisedendajatele.
Seekordsel üritusel tänati parimaid tervisedendajaid, kes on tegelenud laste vigastuste ja mürgistuse ennetustööga.
"Tervisedendaja töö eesmärgiks on muuta tervislikud valikud võimalikult kättesaadavaks kõikidele sotsiaalsetele gruppidele. Oluline on jõuda inimesteni ja seejärel üheskoos parendada tervist ja heaolu," ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas ürituse avakõnes. "Teame ju, et mida varem edendusega pihta hakata, seda paremaid tulemusi see annab. Seetõttu tänavu tunnustamegi neid tublisid inimesi, kes on võtnud eesmärgiks tegeleda laste vigastuste ja mürgistuste ennetustööga. Aitäh teile!", lisas minister.
Igal aastal valib maakonna Maavalitsuse Tervisenõukogu välja ühe tunnstust saava inimese, kes esitatakse Sotsiaalministeeriumile. Lisaks maavalitsuse või kohalike omavalitsuste juures töötavatele spetsialistidele võib tunnustuse saamiseks esitada inimesi, kes panustavad rahvastiku tervise edendamisse oma igapäeva töö käigus projektipõhiselt või vabatahtlikultkäigus.
Viljandimaalt sai tunnustuse Krista Siim, Lasteaed Mängupesa õpetaja. 
Õnnitlused!  Ning tegutsemisrõõmu edasiseks!
Krista on põhjalikult uurinud väikelaste vigastuste ennetamise teemat. Üheskoos tervisedendajatega on ta valmistanud mitu õpetlikku trükist ning koostanud enda bakalaureusetöö. Krista Siim on korraldanud vigastuste ennetamise koolitusi lasteaia juhtidele, tervishoiutöötajatele, õpetajatele, lasteaedade hoolekogudele, maakonna lasteaedade tervisedenduse koordinaatoritele ja pereõdedele. Ta on esinenud ja jaganud praktilisi kogemusi mitmetel info- ja teemapäevadel, beebide ja väikelaste vigastustest ja nende ennetamisest.

http://www.sakala.ajaleht.ee/2704206/krista-siim-vottis-vastu-riikliku-tunnustuse3 kommentaari:

EloPaap ütles ...

Meie Krista - juhhuuuuuuuu!
Terv
Elo

EloPaap ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Krista ütles ...

Kõigile suur suur kallistus! Aitähh, et olemas olete! Ainult koostöös teie kõikidega sai selline töö tehtud! See tunnustus on kogu Viljandimaa TEL-ile! Meie koos ja laste heaolu nimel!