Esmaspäev, 19. oktoober 2015

MATKANÄDAL MESIMUMMI LASTEAIAS


Selle aasta oktoobris toimus Mesimummi lasteaias matkanädal. Matkal käis kolm vanemat rühma ja matkatee viis Valuoja orgu. Ilm oli sügiseselt soe ja päikesepaisteline.

Valuoja org
Selleks, et kohale jõuda, pidime kõige pealt liikuma läbi linna. Jõudes Valuoja oru servale, said lapsed teada, mida tähendab org. Nii mõnigi laps oli oma vanematega seal varem käinud, kuid oli ka selliseid lapsi, kes viibisid Valuoja orus esimest korda. Lapsed teadsid küll mänguväljakut, kuid ülejäänud org oli siiski tundmatu. Liikusime orgu turupoolsest küljest.

Siit algas meie avastuste rada. Esimene peatus oli suure tamme juures. Lapsed pidid ära arvama, mis puuga on tegemist. „See on punane tamm“, oskas öelda 6.a Jane. Tõepoolest, see ongi punane tamm. Selle tamme lehed on sakiliste äärtega ja tammetõrud on suured ja pontsakad. 

Punane tamm

Vanemale rühmale oli lisaülesandeks leida asju, mis ei kuulu tammepuu alla. Olin eelnevalt puu alla visanud kastanimune, männi- ja kuusekäbisid. Peale nende leidsid lapsed ka teiste puude lehti ja kommipabereid.

Edasi viis tee suurte kivideni. Seal leidis iga laps endale kivi ja mõtles sellele otstarbe - ühele oli see laev, teisele paat, kolmandale kodu… 

Laev, paat, kodu...

Nooremate rühmade lastel olid kaasas küpsised ja õunad. Nemad pidasid seal väikese pikniku.

Puhkepaus

Puhkepaus peetud, viis matkatee meid edasi mänguväljaku suunas. Nägime hundinuiasid, ületasime silla, korjasime suuri vahtralehti ja jõudsimegi mänguväljaku juurde. 

Vahtralehed

Kärjemesila rühma lapsed panid tähele kahte toredat lindu. Need olid pasknäärid. Muidugi ei puudunud Valuoja orust ka pardid. Lugesime kokku  5 parti – 3 isaparti ja 2 emaparti. Toredas kasesalus tegime ka natuke kiiremaid liigutusi – „jänesehaake“. 

Jänesehaagid

Isegi jooksmise ja lõbutsemisehoos, panid lapsed tähele loodust meie ümber – me nägime kärbseseeni. Kõik teadsid, et neid ei tohi puutuda, sest need on mürgised.

Kärbseseened

Nüüd oli võimalus igal lapsel puhata või mänguväljakul aega veeta. Ja algaski tagasitee. Lasteaeda jõudes olid lapsed väsinud, kuid põnevil. Küsides, kas matkata on tore, sain jaatava vastuse. Mõni laps arvas, et võiks iga päev matkal käia. Oli vahva ja teistsugune nädal.Mesimummi lasteaia muusika- ja liikumisõpetaja Silvi Paagel
Fotod: S. Paagel ja H. Unt

Kommentaare ei ole: