kolmapäev, 30. mai 2012

Foto- ja mõttemeenutusi aprillikuu tegemistest

Laupäeval, 14. aprillil võõrustas Viljandi Linnaraamatukogu pooltsada Viljandi maakonna lasteaiaõpetajat, kes olid tulnud raamatukogu näituse- ja konverentsisaali osa saama teabepäevast kui ka ideelaadale oma õppevara ja kogemust jagama.

Laadalaudadel võis näha väga eripalgelist õppevara, alates projektimappidest lõpetades võimalusega kala õngitseda, mahutades sinna vahele pihutäite viisi eriilmelisi ja erinevates tehnikates valmistatud näpunukke, meisterdusi, mänguasju, memoriine, lugemis- ja tähemänge, erinevaid lauamänge, lükkimis- ja sobitusmänge, mänge erinevatest materjalidest ja materjalidega. Kokku circa 40 töötava lasteaiaõpetaja väljapanek toimivatest ja laste jaoks huvi ja rõõmu pakkuvatest tegevustest.
Lisaks sellele, et sai näha, katsuda ja järele proovida erinevaid õppevahendeid ja -materjale, oli võimalus üheskoos Urmo Reitaviga mõtiskleda selle üle, missugused muutused on toimunud mõtlemises, kuidas märgata, kaasata ja sekkuda – olla hooliv, vastutav, teadlik, oma kogukonnas ja kogukonna jaoks olemas.
Ülle Rüütel tutvustas ülevaatlikult linnaraamatukogu poolt lastele ja lasteaiagruppidele suunatud tegevusi, ettevõtmisi, raamatukogu poolt pakutavaid võimalusi (olgu siinkohal nimetatud meisterdamishommikud, ettelugemispäev, näitused ja näitusepinna kasutamise võimalus, filmid, mängud...). Epp Raudsepp tutvustas uudiskirjandust ja kordustrükke, mis suunatud koolieelsele eale ning mis aitavad selgitada nii valulikke teemasid kui ka luua tutvust ja pakkuda rõõmu kaunist keelest ja kaunist raamatust. Ikka selleks, et oleks lihtsam orienteeruda ja kõik see, mis on hea ja väärtuslik, jõuaks lugejateni.
Raamatu maailma on viljandlastel ju võimalik sisse astuda ka seiklusliku lastekirjanduse majas, mille perenaine Sille Varblane kostitas nii info kui ka maitsete ja retseptidega, mida saab üheskoos lasteaias järele proovida.
Kuid, et oleks kõik õppekasvatusvaldkonnad kaetud ja meeled meelitatud, siis päeva lõpuosas tutvustas Kristel Kutser ülevaatlikult ja nurkapidi laulu- ja pillimängutraditsiooni – laulis eest mõned laulud ning lasi oma pillidel kõlada.


Osalejatel oli võimalus välja valida ja tunnustada parimat eksponaati, õppe- ja mänguvahendit.
Pisikese meene ning üleüldise au ja kuulsuse pälvis Silvi Paagel oma jääkmaterjalidest pillidega. 
  
Viljandi lasteaiaõpetajate teabepäeva korraldamisel ühendasid käed Viljandi Linnaraamatukogu, MTÜ Midride Maa ja lasteaia vanempedagoogide töögrupp "Kaheksajalg", päeva läbiviimist toetas Hasartmängumaksu Nõukogu, päeva jäädvustas fotodele Grete Ojamaa.

Parimate soovide ning suure tänuga,
Viive Villems

Kommentaare ei ole: