Reede, 22. märts 2013

Vahvad tegemised tüdrukutele


Tüdrukute nädal lasteaias Karlsson
18 – 21 märts
On juba traditsiooniks saanud tüdrukute nädala tähistamine lasteaias. Sellest üritusest võtsid osa kõik kooliminejad tüdrukud.
Esmaspäeva hommikupoolikul  tutvusid nad  Viljandi Spordikeskuses sportimisvõimalustega.
Teisipäeval võisid kõik kaasa tuua oma lemmiknuku. Kauneid  lapsepõlve nukke tõid kaasa ka paljud töötajad. Kõikidest nukkudest korraldati saalis näitus, mis oli avatud terve nädala ja mida külastasid nii lapsed, töötajad kui ka lapsevanemad.
Kolmapäeval oli lasteaias külas juuksur Kärt. Kärt rääkis,  kuidas juuste eest hoolitseda: pesta, harjata,  föönitada.  Paljudel tüdrukutel olid kaasas oma kammid ja Kärt andis nõu, milline on kõige juuksesõbralikum  kamm või hari. Kõigile  soovijatele punuti moodne pats.
Tüdrukud olid väga aktiivsed ja juuksurile esitati hulgaliselt huvitavaid küsimusi.
Neljapäeval toimus lasteaia saalis pidulik nädala lõpetamine. Ürituse juhatasid sisse kaks poissi, kes esitasid humoorika luuletuse „Prigadi-pragadi“ . Nüüd pidid tüdrukud läbima mitu vooru: esimene oli enesetutvustus ,kuis igaüks  rääkis,  kui vana ta on, kus lasteaias käib, millises rühmas, mida talle meeldib vabal ajal teha  või kelleks ta tahab tulevikus saada. Kõik see tuli rääkida mikrofoni ja tüdrukud olid väga vabad ja julged.
Kodus olid tüdrukud valmistanud ema abiga endale kauni kübara ja seda tuligi lihtsa liikumise saatel esitleda, ka sellega said kõik osavõtjad  suurepäraselt hakkama.
Järgnes tantsuvoor. Sellel aastal on meie lasteialaste seas väga populaarne tants „Gangnam Style“
Kõik väikesed preilid  demonstreerisid,  kuidas  nad ennast liigutada oskavad selle muusika saatel. Mis seal salata, varsti tantsis kogu saal kaasa.
Lõpuks tänasid vanema rühma poisid Stern ja Airo-Sten tüdrukuid toreda esinemise eest ja andsid üle neile tänukirja ja väikese kingituse.
Kuna kaotajaid ei olnud ja kõik tüdrukud võitsid, lahkuti saalist õnnelikena.
Selle nädala jooksul olid poisid joonistanud tüdrukutest pildid , mis riputati saali seinale kõigile vaatamiseks.
Suur tänu Jänku rühma õpetajatele, kes olid selle  ürituse korraldajateks.

Lasteaed Karlsson muusikaõpetaja
Helju Teas
22.03.2013

Kommentaare ei ole: